Něco o mně

Narozen, školy, kariéra, rodinka – vše fofrem

Pocházím z Vysočiny, vyrůstal jsem ve Svratce, pak jsem chodil na gympl ve Žďáru a vystudoval VUT v Brně. Kvůli vojně raději dvě fakulty po sobě 🙂 Pak jsem dělal pár let programátora, zkusil si interního auditora i plánovače zdrojů a poslední dekádu se živím jako projektový manažer. Postupně ve společnostech Eurotel, Mobilkom, České radiokomunikace a před rokem jsem přešel na volnou nohu a coby OSVČ řídím a koordinuji IT část projektů pro Komerční banku.

Jo a v neposlední řadě jsem sqělým manželem své ženy Hany a hrdým otcem Martínka (2005) a Klárinky (2009). Všichni spokojeně žijeme v malé obci Vrané nad Vltavou nedaleko Prahy.

Koníčky

Muzika, čtení, filmy, skoro všechen sport a především kolo.

Cyklistické CV

Na kole jezdím od mala, na bajku až od r. 1996, což byl rok, kdy jsem také poprvé okusil adrenalin při závodu.

Prvním závodem byla Soběšická mulda v Brně.

Prvním závodem byla Soběšická mulda v Brně.

Byla to Soběšická Mulda a ty 3 pětikilometrové okruhy mě totálně vyřídily. Ale to už je dávno. V minulých letech jsem absolvoval nespočet závodů, většinou maratonů. Taky držím 100 % účast na každoroční několikadenní jízdě Margl Bike teamu, kteru nazýváme  Bájky nebo taky Bigbajk (odtud také název tohoto webu a hlavní sekce stránek).

Margl bike team na startu prvního ročníku - já jsem ten jediný na silničním kole s brýkemi ve vlasech.

Margl bike team na startu prvního ročníku v roce 1995 – já jsem ten jediný na silničním kole s brýlemi ve vlasech.

Rok 2014 a na Bigbajk vyrážíme podvacáté.

Rok 2014 a na Bigbajk vyrážíme podvacáté. Já jsem ten úplně vpravo.

Pak jsem v roce 2012 okusil Loudání = extrémní nonstop závod dnem i nocí podle mapy bez podpory. A byl jsem chycen.

Na svém druhém ročníku Loudání (2013) jsem zažil bláto, déšť i povodně

Na svém druhém ročníku Loudání (2013) jsem zažil bláto, déšť i povodně

V letech 2013 a 2014 jsem k Loudání přidal Kopkův závod skrs Československo 1000 mil. Napoprvé mě ještě vyřadil technický problém, kdy mi navigace nezaznamenala 60 z celkových 1700 km, ale další ročník se mi podařilo dokonce vyhrát 1000 mil v kategorii nad 40 let.

Průjezd Slovenskými pastvinami

Průjezd Slovenskými pastvinami

Poslední 10. den nás zastihli bouřky, ani tlačit to občas nešlo.

Poslední 10. den nás zastihly bouřky, ani tlačit to občas nešlo.

Tour Divide

V roce 2016 jsem si splnil sen. Vyrazil jsem za velkou louži do Kanady a z městečka Banff projel část kanadských Rockies na hranici Spojených států a ty následně projel na bajku v rámci zřejmě nejdelšího nonstop MTB závodu Tour Divide až po Mexickou hranici. Trasa měřila 4 400 km a zdolal jsem při ní 58 výškových km během 18 dní, 15 hodin a 53 minut.

Dojeli jsme na Mexickou hranici na 8 až 10. místě

Informace a články z přípravy a ze samotného závodu jsem zvečjňoval na stránkách: gdt.bigbajk.cz.

Highland trail

Závodění v neznámé a liduprázdné krajině mě nadchlo a Skotská vysočina se mi hrozně líbí. Takže,když jsem mi Tom Rewetree doporučil 5 minut po dojezdu Great Divide Tour jeho dom8c9 Highland trail, bylo v podstatě rozhodnuto. Bylo to hrozné martyrium. Měl jsem zcela neadekvátní ambice (bedna), přepálil tempo, podcenil zásoby, ale přesto přese všechno dojel na 8. místě v čase 4 dny, 1 h a 43 minut. Nicméně spolu se 7 jezdci jsem se vešel (já o 5 minut) do  dosavadního traťového rekordu. 

V cíli Highland trailu po 900 km

Více si o tom můžete počíst zde: http://www.cykloserver.cz/aktuality/?a=30004122

Italy divide

Tenhle závod je ještě čerstvý. Celkem se mi vyvedl a splnil roli přípravného závodu. 900 km z Říma na Lago di Garda jsem zvládnul za 3d 14h a 52 minut na 7-8. místě, ale jako první a nejspíše jediný na celoodpruženém kole, které se na tento závod moc nehodí.

Poslední stoupání na Italy divide 2018

Loudání českou krajinou

Letos jsem jel po šesté a fakt dobře. A taky zkušeně i statečně. Po první noci, kdy jsem se udržel Martina Víta, jsem se odpoutal od Ondry Semeráda a den a půl jel solo do cíle. Tam jsem po 700 km dojel v čase 2dny 11h a 59 minut, tedy 2,5 dne 🙂  na vynikajícím druhém místě.

Zde krátké video z půlky závodu.