Colorado Trail Race (CTR) je nonstrop závod bez zajištění na 900km napříč Rocky Mountains. Jede se z Denveru do Duranga (sudé roky) nebo obráceně (liché).

Bývá nazýváno jako bestie či monstrum a je ohodnoceno 9 hvězdičkami na desetibodové škále obtížnosti. Už dle stručné statistiky je jasné proč.

VZDÁLENOST % Nezpěvněný povrch % SINGLETRACK Obtížnost (1-10) % Jezditelnost (čas) Celkové převýšení Nejvyšší bod Nejnižší bod
870 km (539 Mil) 80% 55% 900% 92% 22100 m 4 045 m n.m 1707 m

A co teprve, když se podíváte na výškový profil…:-)

Výškový profil Colorado trail race

Trasa závodu je dostupná v krátkém ročním okně od srpna do září, tedy od doby, kdy sleze sníh z nejvyšších partií do doby než tam znovu napadne. Trasa vede těmi nejnáročnějšími partiemi a jedná se patrně o nejdelší singletrack na druhé straně Atlantiku. Když je bestie klidná, zažijete a uvidíte překrásné wjecy, když má špatnou náladu a třeba pouští kroupy a šlehá blesky, tak by se poutníci nejraději měli klidit do nižších partií.

Rozpětí teplot je značné od čtyřiceti stupňových veder do cca -5 stupňů v noci na nejvyšších místech. Závodník si veze vše potřebné sebou, ale má možnost jídlo dokupovat cestou, možnosti doplnit zásoby jsou i vícekrát denně. Tedy kromě 300 km úseku mezi Princeton Hot Springs (273. míle) a Silvertonem.  Tam je třeba mít zásobu jídla na 2 či ještě lépe na 3 dny.

Tady je pro lepší představu mapa:

Mapa Colorado trail race